Maturzyści z wizytą w Domu Biskupim

W dniu dzisiejszym reprezentacja maturzystów nawiedziła gościnne progi siedziby Biskupa Włocławskiego – Pałac Biskupi na ul. Gdańskiej 2/4. Celem tej wizyty było zaproszenie biskupa włocławskiego – Krzysztofa Wętkowskiego, na bal studniówkowy oraz złożenie życzeń bożonarodzeniowych w imieniu wspólnoty ZSK.

Delegacja uczniów klas maturalnych składała się z 5 osób (Alexander Pikulski oraz Rafał Wierszyło z kl. 3A LO, Julia Brzezińska, Alicja Grzybowska oraz Wiktoria Miłkowska z kl. 3C LO). Pod opieką ks. dyr. Jacka Kędzierskiego, swego katechety – ks. Jacka Buty, przedstawiciela wychowawców klas maturalnych – p. Jakuba Kostrzewskiego oraz przedstawiciela komitetu studniówkowego rodziców – p. Teresy Miłkowskiej, nasi maturzyści złożyli Jego Ekscelencji życzenia bożonarodzeniowe okraszone poetyckim akcentem oraz zaprosili na bal studniówkowy, który ma odbyć się 8. stycznia 2022r. w Hotelu Riverside. Po przełamaniu się opłatkiem, Ksiądz Biskup zaprosił zebranych do wspólnej rozmowy dotyczącej planów życiowych przyszłych maturzystów oraz podzielił się własnymi doświadczeniami studniówkowymi, które przypadły na okres wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Na sam koniec gospodarz spotkania wyraził nadzieję na rychłe spotkanie oraz przekazał najlepsze życzenia świąteczne całej wspólnocie szkolnej.

Jakub Kostrzewski

Skip to content