„Narodziny Miłości” – wieczór wigilijny w internacie

W czwartkowy wieczór, wychowankowie internatu spotkali się w szkolnej auli, by zatrzymać się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Na spotkanie przybyli również wychowawcy internatu, na czele z panią kierownik Anetą Wąsik, ksiądz Jacek Buta, ksiądz Adam Zieliński oraz ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski.

Tradycyjną Jasełkę przygotowali przedstawiciele internackiej młodzieży. W poszczególne role wcielili się:

  • Narrator – Julia Brzezińska
  • Maryja – Marta Bronikowska
  • Józef – Kamil Żelski
  • Archanioł Gabriel – Oliwier Wiliński
  • Gospodarz – Mateusz Małecki
  • Mędrcy ze wschodu – Michał Biernacki, Mateusz Lisiak, Łukasz Marcinkowski
  • Pasterze – Bartłomiej Wiktoś, Robert Morzycki, Mateusz Małecki
  • Śpiew – Wiktoria Stasiak
  • Śpiew i akompaniament – Lidia Orłowska

Po przedstawieniu, które zakończyło się gromkimi brawami,  głos zabrał ksiądz Dyrektor oraz kierownik internatu wraz z przewodniczącą  Młodzieżowej Rady Internatu – Aleksandrą Wichrowską, składając zebranym świąteczne życzenia. Następnie poświęcony został opłatek, którym zebrani symbolicznie się podzielili.

Kolejnym punktem wyjątkowego wieczoru była tradycyjna kolacja wigilijna, rozpoczęta modlitwą,
i zakończona wspólnym kolędowaniem.

Agnieszka Lasota-Staszak
wychowawca internatu

Skip to content