Długosz Brązową Szkołą w Rankingu „Perspektyw” 2022

Znamy już wyniki rankingu najlepszych szkół w Polsce. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej „Perspektyw”, „W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1156 techników.

Pod uwagę brane są sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych, a kryterium wejściowym tegorocznego Rankingu były: matura w maju 2021r. (min. 12 maturzystów) oraz wynik średni z języka polskiego i matematyki zdawane obowiązkowo, jeśli były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking “Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W tegorocznym rankingu Publiczne LO im. ks. Jana Długosza we Włocławku zdobyło Brązową Tarczę, plasując się na 577 pozycji. Jesteśmy na trzecim miejscu we Włocławku za I LO im. Ziemi Kujawskiej, które znalazło się w tym roku na 214 pozycji w rankingu i III LO im. Marii Konopnickiej (390 pozycja rankingu).

W Rankingu Wojewódzkim znaleźliśmy się na 22 pozycji, a nasi włocławscy konkurenci – LZK na miejscu 7, zaś LMK na miejscu 16.

Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć! Od lat Długosz plasuje się w pierwszej trójce najlepszych szkół we Włocławku zmieniając tylko miejsca na podium. Warto zatem rozpocząć swoją drogę z nami, zapraszamy!!!

Skip to content