Spotkanie modlitewne wychowanków internatu w intencji pokoju na Ukrainie

W środę, 23 lutego, młodzież internatu zgromadziła się na pierwszym w nowym roku i semestrze, spotkaniu modlitewnym. 

    Ponieważ od 18 lutego trwa nowenna różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie, właśnie w to nabożeństwo włączyli się mieszkańcy Długosza pod przewodnictwem księdza Jacka Buty. Prosiliśmy Boga za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, by nie doszło do wojny, a młodzi ludzie na Ukrainie i Rosji mogli się spokojnie uczyć i rozwijać. Rozważania różańcowe tajemnic chwalebnych zostały opracowane przez wychowanków, stąd też ich szczera i prosta forma trafiała do serca. Modlitewną atmosferę zapewniły również pieśni Maryjne i akompaniament gitary. 

   Dla nas wszystkich to wieczorne skupienie było powodem do wzruszenia i radości, że znowu możemy być i modlić się razem. 

Agnieszka Lasota-Staszak

Skip to content