Laureaci Konkursu na Najciekawszy List nagrodzeni

W tym wyjątkowym, ze względu na datę – 22.02.2022 r., dniu odbyło się  w bibliotece uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu na Najciekawszy List. Jego organizatorem była Redakcja NeoWICI – naszej szkolnej gazetki, której  ostatni numer poświęcony był epistolografii, tj. sztuce pisania listów. Uczestnicy konkursu napisali bardzo interesujące listy i kartki zgodnie z obowiązującymi regułami. Wszystkie zostały opublikowane w 3. (6.) numerze okazjonalnika  NeoWICI.

Dyrektor szkoły – ks.  Jacek Kędzierski postanowił nagrodzić  autorów wyróżnionych prac. Laureaci otrzymali dyplomy,  upominki, a przede wszystkim gratulacje. Ksiądz Dyrektor  pogratulował nagrodzonym literackiego talentu, chęci udziału w redakcji szkolnego pisemka i życzył dalszych sukcesów, nie wyłączając Literackiego Nobla.

Nagrody odebrali:

  • Zofia Hasiuk, uczennica klasy 7 a – laureatka I miejsca,
  • Kamil Nowacki, uczeń klasy 7 szkoły w Toruniu – laureat I miejsca ex aequo (nagrodę przekazano opiekunowi),
  • Amelia Ciesielska, uczennica klasy 3 D LO – laureatka II miejsca,
  • Julia Skibińska, uczennica klasy 5 a – laureatka III miejsca oraz
  • Zuzanna Kamedulska z klasy 4 c – wyróżniona w konkursie.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Nikt nie wie, jak potoczą się jego losy, będąc uczniem, czy nie wybierze drogi poety czy pisarza jak uczynił to przedwojenny absolwent „Długosza”-  Jerzy Pietrkiewicz –patron naszej biblioteki- poeta, pisarz i tłumacz literatury, profesor Uniwersytetu Londyńskiego. W archiwalnych numerach szkolnej gazetki WICI znajdujemy jego  wiersze i artykuły. Były to jego pierwsze kroki do literackiej kariery. Cieszymy się, że są uczniowie, którzy podejmują trud pisania artykułów i czerpią z tego radość, satysfakcję i  doświadczenie.

Przed nami numer wielkanocny NeoWICI i już dziś zachęcamy do napisania swojego artykułu, może będzie to np. rymowany przepis na wielkanocną babkę … Czekamy na Wasze pomysły i teksty, które możecie przysyłać  do nas poprzez mobidziennik.

Organizatorzy konkursu:
Sławomira Lewandowska i Konrad Trokowski

Skip to content