Etap diecezjalny XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej w murach Długosza

Dnia 9 marca 2022 roku, w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się kolejny – diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej. Warto przypomnieć, że w roku szkolnym 2021/2022 odbywa się ona pod hasłem: Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła. Jej organizatorzy, czyli Komisja Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zapewniają laureatom i finalistom atrakcyjne nagrody w formie indeksów na renomowane wyższe uczelnie naszego kraju.

W etapie szkolnym w diecezji włocławskiej wzięło udział 368 uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 43 uczestników, w tym dwoje licealistów Długosza: Marta Bronikowska z kl. IIIB oraz  Kamil Żelski z kl. Ic LO.

Przez 45 minut w naszej przepięknej auli uczestnicy Olimpiady zmagali się z niełatwym testem wyboru opracowanym na podstawie określonych fragmentów Pisma Świętego i wskazanych lektur. Oczekując na wyniki, udali się do świetlicy szkolnej na przygotowany poczęstunek.  Tam z ust pani Sławomiry Lewandowskiej – szkolnej bibliotekarki – usłyszeli ciekawą opowieść o historii szkoły i jej słynnych absolwentach. W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła prace i  wyłoniła zwycięzców.

Laureatami etapu diecezjalnego zostali:

  • I miejsce – Stanisław Kołodziejczak – I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
  • II miejsce – Marceli Maciejewski – II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie
  • III miejsce – Tomasz Majchrzak – Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku

Warto wymienić również osoby wyróżnione, zwłaszcza że wśród nich są nasi uczniowie. Marta Bronikowska zajęła IV miejsce, a Kamil Żelski VII.  Różnice punktowe dzielące ich od finałowej trójki były minimalne.

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia w Płocku.

ks. Jacek Buta

Skip to content