Honorowe wyróżnienia dla przedstawicielek ZSK w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej

8. marca 2022 roku wpisał się w kalendarz naszej szkoły różnymi wydarzeniami. Dla sześcioosobowego zespołu młodych artystów plastyków był wyjątkowy ze względu na udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na interpretację utworu Marii Konopnickiej – Patronki 2022roku, która została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej jako jedna z najwybitniejszych pisarek w historii, realistka, twórczyni Roty.

Dokładnie 23. maja 2022 roku przypadnie 180. rocznica Jej urodzin. Z tej wyjątkowej okazji III LO im. Marii Konopnickiej zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na interpretację utworu Patronki szkoły. Uczennice naszej szkoły wykonały prace plastyczne inspirując się  następującymi utworami: „Helios”, „Ogródek”, „Na jagody”, „Na grobie rycerza” czy „Gęsiarek sierota” . Opiekunem artystycznym uczennic była pani Bożena Sobierajska.

Z przyjemnością  informujemy, że Izabela Ciesielska z kl. 3A LO, Zofia Kwiatkowska z kl. 2b LO i Marcelina Migdalska z kl. 7c SP otrzymały za wykonane prace plastyczne Honorowe Wyróżnienia.

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestniczkom, które wzorowo reprezentowały naszą szkołę.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content