Dzień Świętości Życia w przedszkolu

Ona powiedziała Bogu: „Tak”!

W każdym nowym dniu jest wiele do zrobienia. W czasie Wielkiego Postu mamy również wiele okazji do czynienia dobra. Świat jest dobry, ale ciągle potrzebuje naszej pomocy. 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół katolicki obchodzi też Dzień Świętości Życia. Nasza społeczność przedszkolna również przeżywała ten piękny dzień i z tej okazji ubrała się na biało. Dzieci miały możliwość wysłuchania pogadanki tematycznej oraz obejrzenia krótkiego przedstawienia o Zwiastowaniu. W rolę Matki Bożej wcieliła się Hania Trela z grupy Słoneczka, która dzielnie sobie w niej poradziła. Dzieci dowiedziały się, co znaczy biały kolor, co wydarzyło się w tym dniu ponad 2000 lat temu. Odpowiadały na zadawane pytania. Ucieszyły się, że dziś wszyscy mamy urodziny, ponieważ nasze życie, jak życie Jezusa, też kiedyś się zaczęło. Był czas na wspólną modlitwę, integrację, piosenki religijne z pokazywaniem. Na koniec spotkania dzieci otrzymały białe balony na pamiątkę dzisiejszej uroczystości oraz coś słodkiego. Całość zakończono grupowymi zdjęciami. Dorośli przy wejściu do przedszkola mogli zabrać ze sobą myśli o rodzinie, obronie życia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, medalik Matki Bożej Niepokalanej. Nad całością czuwały i były odpowiedzialne s. Rut Zawadzka i p. Jolanta Gitner. To był naprawdę piękny i pełen radości dzień.

s. Rut Zawadzka

Skip to content