Zajęcia dla maturzystów nt. Jak radzić sobie ze stresem przed egzaminem maturalnym?

W dniu 25 marca 2022 r. na zaproszenie wychowawcy klasy III B LO p. Katarzyny Kwiatkowskiej odbyły się zajęcia w klasie III B LO przeprowadzone przez pedagoga szkolnego – p. Aleksandrę Madajczyk nt. Jak radzić sobie ze stresem przed egzaminem maturalnym? Młodzież została zapoznana z mechanizmami i źródłami stresu oraz technikami i metodami radzenia sobie w sytuacjach stresowych, zwłaszcza podczas egzaminów maturalnych.

Podczas warsztatów uczniowie dzielili się również swoimi własnymi sposobami wyciszania negatywnych emocji i radzenia sobie ze stresem. Wspólnie doszli do wniosku, że właściwe i rzetelne przygotowanie się do egzaminu niweluje stres. Należy dobrze się przygotować i mieć świadomość swoich mocnych stron.

Kolejne zajęcia w klasach maturalnych zostały zaplanowane na godzinach wychowawczych w przyszłym tygodniu.

Aleksandra Madajczyk-pedagog szkolny ds. LO
koordynator spotkania

Skip to content