Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności 2022

W dniach 25 -26.03.2022 roku odbył się Finał Centralny VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wśród najlepszych uczestników z całej Polski znalazł się uczeń Długosza – Ignacy Dembowski z klasy I a LO, jako laureat etapu wojewódzkiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że do tytułu finalisty zabrakło Ignacemu bardzo niewiele, a poziom tegorocznej edycji był najwyższy w historii. Wierzę, że zdobyte przez Ignacego doświadczenie zaowocuje w kolejnych edycjach olimpiady.

Tegoroczna organizacja etapu centralny miała podwójny format – w piątek uczestnicy pisali test wiedzy za pomocą platformy Testportal w swoich Komitetach Okręgowych, natomiast w sobotę odbył się quiz i uroczysta gala zakończenia olimpiady poprzez stream na fanpage’u Olimpiady na FB, kanale YouTube i na fanpage’u Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Olimpiada odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a patronat naukowy objął Uniwersytet Warszawski, który jednocześnie jest organizatorem olimpiady.

Gratulacje dla Ignacego za awans do finału centralnego!

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content