Iskierki w Centrum Edukacji Ekologicznej

30 marca 2022 r. dzieci z grupy “Iskierki” wybrały się na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej. Na miejsce dostaliśmy się autobusem MPK, co samo w sobie było wielką atrakcją. Na miejscu dzieci, w celu utrwalenia wiedzy z zakresu bloku tematycznego realizowanego w bieżącym tygodniu, zobaczyły co się dzieje ze śmieciami po tym jak zostaną wyrzucone do kosza. Przypomnieliśmy sobie znaczenie segregacji śmieci oraz jak ważny jest recykling.

Zajęcia wewnątrz rozpoczęliśmy od wyprodukowania własnych świec z węzy pszczelej. Dzieci przygotowały swoje stanowiska pracy – wyposażając się w niezbędne artykuły do stworzenia świeczki a następnie przy asyście Pani prowadzącej zalały odlew roztopioną węzą. Podczas, gdy nasze świece stygły, my mogliśmy przyjrzeć się bliżej życiu pszczół. Dzieci dowiedziały się między innymi: jaka istnieje hierarchia w ulu, jak powstaje miód, jak komunikują się pszczoły czy czym różnią się osy od pszczół.

Do przedszkola wracaliśmy z dużą porcją wiedzy oraz zmotywowani do dbania o pszczoły, którym zawdzięczamy bardzo wiele. Dzieci były szczęśliwe, że samodzielnie wykonały świece i będą mogły obdarować nimi swoich bliskich.

Ksenia Pałucka

Skip to content