Zofia Kwiatkowska zwyciężczynią konkursu historycznego “Pokochać Piastów”

Miło jest mi poinformować, że uczennica klasy 2 a LO Zofia Kwiatkowska zajęła I miejsce w Konkursie Historycznym „Pokochać Piastów” objętym patronatem Prezydenta Miasta Włocławek.

Organizatorami konkursu, którego część finałowa miała miejsce 30 marca br., są III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Włocławku w Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku.

Warto dodać, że konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych szczególnie zainteresowanych historią, wykazujących się umiejętnościami i wiedzą historyczną z zakresu rozszerzonego podstawy programowej z historii dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum.

Celem konkursu, jak wskazują organizatorzy, są rozbudzenie zainteresowań okresem panowania dynastii Piastów w Polsce, popularyzowanie tematyki historycznej wśród młodzieży, podnoszenie poziomu wiedzy historycznej oraz pobudzanie twórczego myślenia,

Myślę, że wszystkie te cele doskonale zrealizowała nasza uczennica. Gratuluję Zosi sukcesu i życzę dalszego szlifowania swoich talentów. Nadmienię jeszcze, że w czasie finału kibicował Zosi zespół rówieśników z klasy drugiej rozszerzonej historii.

Anna Baranowska

Skip to content