Promyczki na warsztatach teatralnych – “Teatr przedmiotu”

1 kwietnia 2022 r. dzieci z grupy “Promyczki” wybrały do Teatru Impresaryjnego im. W. Gniazdowskiego na warsztaty teatralne – “Teatr Przedmiotu”. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Misiak, adept sztuki lalkarskiej, wieloletni pracownik teatrów lalkowych.

Celem spotkania było kształtowanie wrażliwości artystycznej, rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie możliwości twórczych i umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Przedszkolaki podczas warsztatów zapoznały się z poszczególnymi technikami lalkowymi (kukła, pacynka, pacynka mimiczna, marionetka). Zadaniem dzieci było nazwanie i przedstawienie stanów emocjonalnych poszczególnej postaci. Kolejnym zadaniem, które miało pobudzić wyobraźnię uczestników, było odnalezienie osoby i zwierzęcia spośród przedmiotów kuchennych.

Zwieńczeniem warsztatów było stworzenie lalek teatralnych, które zostały wykorzystane w przedstawieniu “Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy.

Justyna Paczkowska

 

Skip to content