Dzień czekolady

„Gdy rozpłynie mi się w ustach,
słodka będzie to rozpusta…
Z orzechami, z bakaliami,
kokosowymi wiórkami,
zwykła mleczna, gorzka, biała
dla mnie każda jest wspaniała!
Smak rozpieszcza mnie od lat,
ty też pewnie byś ją zjadł?
Moja słabość, moja wada –
pyszna, pyszna CZEKOLADA!”

Ten tydzień w przedszkolu rozpoczęliśmy od słodkiego świętowania Dnia Czekolady, który przypada 12 kwietnia. Nasze przedszkolaki chętnie wzięły udział w zabawach matematycznych i językowych, których głównym bohaterem była oczywiście czekolada. Mimo, iż słodkie desery kuszą każdego i chyba nie ma osoby, która nie lubi słodyczy, to dzieci świetnie zdają sobie sprawę z tego, że czekolada to tylko dodatek do diety, która powinna składać się głownie z warzyw i owoców – ta wiedza była szczególnie przydatna przy konstruowaniu piramidy zdrowego żywienia. Nasze przedszkolaki poznały też historię czekolady oraz etapy jej powstawiania. Zwieńczeniem naszych słodkich aktywności było samodzielne wykonanie nutelli – dzieci poznały zdrową alternatywę dla popularnego kremu kanapkowego. Mam nadzieję, że nasi podopieczni przeniosą ten pomysł na domowe stoły i zainspirują innych do dbania o swoje zdrowie.

Ksenia Pałucka

Skip to content