Antyaborcyjny numer “NeoWICI” doceniony w ogólnopolskim konkursie pro-life

W październiku 2021 roku, gdy przez Polskę przelała się fala protestów w obronie prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, postanowiliśmy wydać dodatek specjalny do naszej gazetki szkolnej “NeoWICI” poświęcony tematyce pro-life. Korzystając z okazji, zgłosiliśmy nasze dzieło na XVIII Ogólnopolski Konkurs “Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, organizowany pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Absolutnie nie liczyliśmy na żadną nagrodę i takowej też nie otrzymaliśmy, ale miesiąc po ogłoszeniu wyników do naszej szkoły przyszły zaświadczenia o udziale w konkursie z okolicznościowymi dyplomami. Cieszymy się, że daliśmy jasne, jednoznaczne i publiczne świadectwo w tak niezwykle ważnej sprawie, a nasz głos został usłyszany w całej Polsce.

Nadrzędny celem XVIII Ogólnopolskiego Konkursu “Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań, ekspresja talentów i pogłębianie wiedzy na ważne społecznie tematyki, jakimi na pewno są zagadnienia bioetyczne.

W tym roku na konkurs wpłynęło łącznie 1114 prac literackich, plastycznych i multimedialnych. Organizatorzy konkursu, czyli Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, podziękowali wszystkim autorom prac za wysiłek i zaangażowanie. Uczniowie i nauczyciele, którzy tworzyli prace konkursowe, otrzymali okolicznościowe dyplomy i listy gratulacyjne.

Październikowy, antyaborcyjny dodatek specjalny do “NeoWICI” powstał pod kierunkiem pani Sławomiry Lewandowskiej i moim, a autorami tekstów byli także: nasza tegoroczna maturzystka Amelia Ciesielska i gościnnie mój podopieczny Kamil Nowacki. Zawsze opowiadamy się po stronie prawdy i życia nie wstydząc się własnych poglądów!

Antyaborcyjny dodatek do “NeoWICI” z października 2021 można obejrzeć tutaj: zskdlugosz.pl/wp-content/uploads/2021/04/GazetkaIV2021DodatekSpecjalny.pdf

Amelia Ciesielska, Sławomira Lewandowska, Konrad Trokowski

Skip to content