Finalistka Olimpiady “Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Znamy już wyniki  pierwszej części zawodów finałowych (centralnych) XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”, przeprowadzonych 17. marca 2022 r.

Z ogromną radością informuję, że uczennica Marta Tomczak z klasy 3 a uzyskała tytuł finalisty, co zgodnie z Regulaminem Olimpiady zwalnia ją z egzaminu maturalnego z przedmiotu historia – zakres rozszerzony. Warto dodać, że w zawodach wzięło udział 231 uczniów z całej Polski, a praca Marty uzyskała ocenę bardzo dobry plus. Serdecznie gratuluję sukcesu!

Warto dodać, że „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach. Olimpiada organizowana jest przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centralną Bibliotekę Wojskową w Warszawie oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Anna Baranowska

Skip to content