Iskierki na warsztatach teatralnych

19 kwietnia 2022 roku dzieci z grupy „Iskierki” udały się do Teatru Impresaryjnego im. W. Gniazdowskiego we Włocławku i uczestniczyły w warsztatach dotyczących sztuki lalkarskiej. Przedszkolaki przypomniały sobie pojęcia związane z teatrem: scena, aktorzy, rekwizyty, kukiełki, pacynki, marionetki. Miały okazję
dotknąć teatralnych lalek oraz „ożywić” je, nadając im imiona i poruszając nimi. Dowiedziały się też, że zwykłe kuchenne przedmioty takie, jak: czajnik, młynek czy łyżka, mogą nam posłużyć jako teatralne lalki (teatr przedmiotu), a żeby to zrobić wystarczy puścić wodze fantazji. Na koniec dzieci mogły wykonać w parach postacie do bajki „Jaś i Małgosia”. Zrobione zostały one z drewnianych łyżek, szpatułek, nożyc oraz… pianki do uszczelniania okien. Dzieci wystąpiły też na prawdziwej scenie i mogły poruszać wykonanymi kukiełkami.

Serdecznie dziękujemy instruktorce teatralnej, pani Katarzynie Misiak, za niezwykle ciekawe i kreatywne zajęcia oraz przybliżenie dzieciom tajemnic, jakie kryje teatr lalek.

Marta Antczak

Skip to content