Dzień Tańca w przedszkolu

W związku z tym, że nasze przedszkolaki uwielbiają tańczyć w naszym przedszkolu 28 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej właśnie okazji naszą placówkę odwiedziła p. Judyta Witkowska – instruktorka tańca wraz z zespołem „Cheerleaders Włocławek” oraz tancerkami ze szkoły „Dance Studio”.

Celem spotkania był pokaz różnorodnych rodzajów sztuki tanecznej, zachęcenie dzieci do wspólnych ćwiczeń, pokazanie tańca jako wspaniałej formy wypoczynku.

Młodzież ubrana w profesjonalne stroje zaprezentowała przedszkolakom takie tańce jak: hip-hop, disco-dance czy jazz. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i skupieniem oglądały występ starszych koleżanek. Pani instruktor przybliżyła również charakter poszczególnych tańców, zwróciła uwagę na piękne stroje tancerzy oraz grację z jaką się poruszają. Pani Judyta zadbała też o to, aby i przedszkolaki w tym dniu mogły potańczyć, co też uczyniły z wielką ochotą!

Serdecznie dziękujemy za piękny pokaz wykonany w naszym przedszkolu oraz  p. Judycie Witkowskiej za przeprowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci.

Nasi podopieczni bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje staramy się w przedszkolu rozwijać, podtrzymywać i ukierunkowywać.

Paulina Makowska

Skip to content