“Jerusalema” na boisku

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Jest obchodzone 29 kwietnia, a dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

W naszej szkole obchodziliśmy je już dzień przed, tj. 28 kwietnia. Mimo, że muzyka i taniec towarzyszą nam każdego dnia, w to szczególne święto uczciliśmy je tańcząc wspólnie na boisku szkolnym taniec “Jerusalem”. Uczniowie, starsi i młodsi, przez ponad 20 minut stawiali kroki w rytm muzyki. Całość dopełniły pasujące stroje uczestniczących: białe koszulki oraz jeansy. Dzień Tańca to bez wątpienia święto, które warto obchodzić ze względu na jego niepowtarzalny charakter: możliwość integracji między ludźmi oraz najważniejsze, czyli dobrą zabawę.

Organizatorzy

Skip to content