Matematyczne zmagania ósmoklasistów

Drugiego dnia (25 maja 2022r.) Egzaminów Ośmioklasisty uczniowie zmierzyli się z materiałem z matematyki. Zmagania podjęło 76 uczniów naszej szkoły.

Materiał z zadań nie zaskoczył przystępujących do egzaminu. Do zdobycia było 25 punktów. Zadań zamkniętych było 15. Były to zadania przekrojowe – obejmujące wszystkie działy matematyki. Wymagały dużego skupienia i precyzyjności w obliczeniach. Natomiast wśród zadań otwartych ośmioklasiści musieli wykazać się znajomością: planimetrii, stereometrii, umiejętnością logicznego myślenia i wnioskowania oraz zdolnością obliczania prędkości. Zadania dodatkowo wymagały sprawnego wykonywania działań na liczbach wymiernych i poprawności stosowania wzorów. Czas na wykonanie całego arkusza był dla naszych uczniów wystarczający – było to 100 minut. Opuszczali oni sale egzaminacyjne pełni optymizmu. Wielu z nich po wyjściu dzieliło się swoimi pozytywnymi spostrzeżeniami. Osoby mniej pewne swoich odpowiedzi po wyjściu z egzaminu od razu poszukiwały prawidłowych rozwiązań wśród rówieśników. W większości oddychali z ulgą, że prawidłowo poradzili sobie z arkuszem.

Wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki choć wiedzieliśmy, że nasi uczniowie dadzą z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że po jutrzejszym egzaminie wyjdziecie równie uśmiechnięci jak dziś. Powodzenia!

Emilia Chodoła

Skip to content