Laureaci XXXIX Pleneru Malarskiego z cyklu „WŁOCŁAWEK W MALARSTWIE I RYSUNKU” pt. „UJŚCIE ZGŁOWIĄCZKI”

W słoneczne przedpołudnie, 4. czerwca 2022 roku, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, podczas której nastąpiło wręczenie nagród laureatom XXXIX PLENERU MALARSKIEGO Z CYKLU „WŁOCŁAWEK W MALARSTWIE I RYSUNKU” pt. „UJŚCIE ZGŁOWIĄCZKI”. Z wielką radością informuję, że laureatami konkursu zostały:

  • w kategorii szkoły ponadpodstawowe: Aleksandra Babis z kl. 2c zajmując I miejsce,
  • w kategorii klas VII-VIII SP: Zuzanna Jarmuszewicz z kl. 7c zajmując III miejsce, Maja Bychowska z kl. 7c SP – wyróżnienie,
  • autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej: Julia Fechner z kl. 4a SP, Marta Bychowska z kl. IIa LO i Jędrzej Pilip z kl. IIc LO.

W konkursie uczestniczyły 133 osoby. Opiekunem artystyczny uczniów była pani Bożena Sobierajska. Muzeum zaprasza do zwiedzania wystawy, która będzie czynna do 3. lipca br. Na wystawie zaprezentowane zostały prace nagrodzone i wyróżnione w czterech kategoriach wiekowych, wykonane różnymi technikami malarskimi, które przedstawiają widoki Włocławka przy ujściu rzeki Zgłowiączki do Wisły we wszystkich kierunkach, fragmenty bulwarów, widoczne wieże bazyliki katedralnej oraz zabudowania ulicy Piwnej — widziane oczami młodych twórców.

Szczere gratulacje dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników, którzy godnie reprezentowali ZSK im. ks. Jana Długosza  we Włocławku.

Drodzy Młodzi Artyści – życzę kolejnych osiągnięć na niwie artystycznej!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content