“Obłoczki” rozmawiały o książkach

W dniu 7 czerwca 2022 r. grupa 3-latki “Obłoczki” wybrała się na wycieczkę do niezwykłego miejsca – księgarni “Zaczytana Kura”. Tam pani Aneta Bura, właścicielka tego klimatycznego miejsca, przekazała wiele interesujących informacji o książkach.

Po wejściu do księgarni dzieci usiadły na siedziskach, po czym wsłuchały się w niezwykle ciekawą opowieść o rodzajach książek dla najmłodszych czytelników. Maili słuchacze dowiedzieli się, że są książeczki kontrastowe, które angażują zmysł wzroku, książeczki sensoryczne – zmysł dotyku, książeczki panelowe – zmysł słuchu, książeczki rozwijające motorykę – przesuwne. Ponadto są książeczki, które angażują czytelnika do współpracy, jak np. “Jest tam kto”, poprzez którą  dzieci utrwalały kolory.

Przedszkolaki poznały bohatera  serii książek o Albercie  i jedną z jego przygód “Dobranoc Albercie Albertsonie”. Opowiadała ona o tym, jak przed snem sympatyczny bohater ciągle coś potrzebował od swego taty, aż w końcu nie chłopiec, tylko tata zasnął.

Dzieci zwiedziły wszystkie zakamarki tego cudownego, pełnego niezwykłych książek miejsca.

Na pamiątkę nabyły książeczkę do swojej przedszkolnej biblioteczki wraz z dedykacją od “Zaczytanej kury”.

Z pewnością było to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie przedszkolaków z  “Zaczytaną Kurą”, w kolejnych latach edukacji w przedszkolu, będziemy tutaj wracać.

Katarzyna Hofman

 

Skip to content