I Mistrzostwa Długosza w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W dniu 9. czerwca 2022 roku w siłowni  szkolnej odbyły się I Mistrzostwa Długosza w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji o miano najsilniejszego „strongmana” naszej szkoły przystąpiło 16 uczniów, z czego 5 z SP oraz 11 z LO.

Po wcześniejszym zważeniu zawodników, co miało olbrzymie znaczenie, gdyż zawody odbyły się według formuły Wilks’a (stosunek wagi ciała do wyciśniętego ciężaru), przystąpiono do boju od najmniejszego wyciskanego ciężaru i stopniowo zwiększano go o 5 kg. Impreza nabrała wspaniałej atmosfery profesjonalnie zorganizowanych zawodów boju siłowego, o czym świadczą  uzyskane wyniki najsilniejszych uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Przedstawiają się one następująco – w kategorii open:  I miejsce zajął z wynikiem 107.5 kg zdobywając 70,62 punktów Jakub Komorowski z klasy 2 a LO, II miejsce uzyskał Mateusz Jaworski  z klasy 3 b LO, wyciskając  100 kg i zdobywając 65,75 punktów, III miejsce wywalczył Mateusz Kozaczyk  z kasy  2 a LO z ciężarem 82.5 kg, co dało 61,16 punktów. Warto wyróżnić najmłodszych uczestników zawodów w postaci uczniów SP: I miejsce zajął Adam Anczakowski z ciężarem 77.5 kg, II miejsce uzyskał Krzysztof Babis z ciężarem 62.5 kg, natomiast III miejsce zajął Oliwer Młynarczyk z ciężarem 50 kg – cała trójka z klasy 8 c SP.

Podczas zawodów, gdy zawodnicy doszli do ciężaru 100 kg, próbkę swoich możliwości zaprezentował organizator i sędzia zawodów – nauczyciel wychowania fizycznego Pan Krzysztof Łodygowski, który z zadanym ciężarem 100 kg wykonał 12 powtórzeń (ciężar serii 1200 kg).  Następnego dnia odbyła się dekoracja zawodników – dokonał jej ks. dyrektor Jacek Kędzierski, który przy okazji  zaprezentował swoją moc wyciskając sztangę o wadze 40 kg w serii (był  spory zapas mocy) oraz wykonał kolejną serie powtórzeń, tym razem w tzw. wyciskaniu żołnierskim sztangi na barki o wadze 30 kg, wzbudzając duży respekt wśród zgromadzonych. Pierwsza trójka open otrzymała puchary, a wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Zawody pokazały duży potencjał wśród naszych uczniów, a także były zwieńczeniem ich pracy i zaangażowania podczas treningów działającej w szkole sekcji sportów siłowych.

Krzysztof Łodygowski

Skip to content