Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Procesja Bożego Ciała powróciła na ulice Włocławka po przerwie spowodowanej pandemią. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęła się Eucharystią w bazylice katedralnej pw. Najświętszej Marii Panny. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski.

W Słowie Bożym ks. biskup odwołał się do przypisanej na ten dzień ewangelii oraz do staropolskiego zwyczaju procesji Bożego Ciała – wskazał, że „wyjście poza świątynię jest dawaniem świadectwa wierze, ale jest także prośbą, by Chrystus błogosławił, przeszedł po naszych ulicach, gdzie jest tyle nienawiści, kłótni i brzydkich słów”. Po Mszy Świętej  wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski. Ołtarze dla Najświętszego Sakramentu były usytuowane przy kościele seminaryjnym św. Witalisa, przed klasztorem oo. Franciszkanów, na ulicy  3 Maja oraz przy kościele św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie procesji wierni odśpiewali Te Deum, po którym bp. Krzysztof Wętkowski udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W procesji Bożego Ciała brała udział społeczność ZSK. im. ks. Jana Długosza we Włocławku wraz z ks. dyrektorem Jackiem Kędzierskim i pocztem sztandarowym szkoły.

Bożena Sobierajska

Skip to content