A gdyby na parkiet porwać nas choć raz … zniknąłby cały świat gdy orkiestra gra …

Są takie dni, które różnią się od pozostałych w roku. Są takie daty, które pamięta się całe życie. Myślę, że dla ósmoklasistów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku będzie to 15. czerwca – dzień Balu kończącego długi i ważny okres szkoły podstawowej.

Tegoroczny bal rozpoczął się o godzinie 17. 00 w Pałacu Bursztynowym we Włocławku. Pierwszy był oczywiście polonez – piękny, doniosły taniec wykonany przez uczniów i część kadry pedagogicznej. Tegoroczną galę prowadzili uczniowie klasy 8b: Zuzanna Nowakowska i Patryk Wąsik, a głos zabrali: Sekretarz Biskupa Włocławskiego – ks. dr Andrzej Tomalak, Dyrektor naszej szkoły – ks. dr Jacek Kędzierski oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Anna Babis. Usłyszeliśmy wiele pokrzepiających słów i pięknych życzeń, po których rozpoczęła się zabawa.

Po pierwszym poczęstunku, parkiet Pałacu Bursztynowego przez następnych pięć godzin nawet na moment nie pozostawał pusty. Były tańce, śpiewy, był tort i pamiątkowe zdjęcia. Klasy zaskoczyły wychowawczynie pięknymi podziękowaniami, a rodzice Komitetu Organizacyjnego dwoili się i troili, by nikomu niczego nie brakowało. Tego wieczoru nasza młodzież nie tylko pięknie wyglądała, ale też pokazała, że zabawa w ich wykonaniu może być głośna, radosna i na poziomie. Tego wieczoru muzyka i taniec zjednoczyły pokolenia, a foto budka udowodniła, że jest w stanie pomieścić nawet dziewięć osób jednocześnie.

Bal skończył się o godzinie 23.00, ale dla nas, wszystkich na nim obecnych, będzie trwał jeszcze bardzo długo – bo chwile są piękne, ale to dzięki wspomnieniom pozostają z nami na całe życie.

Agata Nawrocka

Skip to content