Podsumowanie programu „Czytanie ma moc”

W roku szkolnym 2021/2022 w starszych grupach przedszkolnych realizowany był ogólnopolski program „Czytanie ma moc”. W ramach programu dzieci poznały misia Paddingtona („Miś zwany Paddington” M. Bond) oraz dowiedziały się jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń i co się dzieje, gdy jej zabraknie. O przyjaźni i samotności rozmawialiśmy na podstawie przepięknie ilustrowanej i wzruszającej książki „Mój wieloryb” B. Daviesa. Śledziliśmy też sekrety przedmiotów z naszych domów słuchając „Wierszyków domowych” M. Rusinka i odkryliśmy moc filozofowania z książką H. Łupińskiej – „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”.

                                                                                                                                                      Marta Antczak

Skip to content