Spotkanie z Powstańcem Warszawskim Panem Januszem Walędzikiem ps. „Czarny”

Sierpień zajmuje szczególne miejsce w historii Polski. 1 sierpnia obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdaniem historyków to największa bitwa II Wojny Światowej, podczas której warszawiacy podjęli próbę wyzwolenia miasta z rąk niemieckiego okupanta. Z okazji rocznicy tych pamiętnych wydarzeń pani Katarzyna Kwiatkowska, nauczyciel historii, odwiedziła zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Powstańca Warszawskiego Pana Janusza Walędzika.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pan Janusz barwnie opowiadał o ówczesnych wydarzeniach, przybliżał szczegóły swojej powstańczej działalności, dzielił się osobistymi przeżyciami z czasów wojny, udostępnił również prywatną kolekcję eksponatów powstańczych oraz unikatowe fotografie. W podziękowaniu za spotkanie Pan Janusz otrzymał rocznik Zespołu Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza oraz upominek autorstwa uczennicy Zofii Hasiuk z klasy 7a SP w postaci ramki z kolażem tematycznie związanym z osobą Pana Walędzika i Powstaniem Warszawskim. Pani Katarzyna Kwiatkowska przekazała oficjalne zaproszenie do naszej szkoły, na co Pan Janusz zareagował bardzo entuzjastycznie. Spotkanie z tak wybitną postacią było niezwykle cennym doświadczeniem. Z niecierpliwością czekamy na rewizytę.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content