Gwiazdki i Słoneczka odwiedziły zagrodę „Alpaki i Przyjaciele”

Dnia 19 września 2022 roku dzieci z grupy 5-latków i 6-latków B z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku odwiedziły zagrodę „Alpaki i Przyjaciele”.

Pan Michał przywitał nas bardzo serdecznie i omówił zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zwiedzania Alpakarni. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać oraz nakarmić żywe alpaki. Dowiedziały się także wielu ciekawostek. Jedną z nich był fakt, że alpaki występują w ponad dwudziestu różnych barwach. Te niezwykłe zwierzęta okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród przedszkolaków.

Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia sprawił dzieciom ogromną frajdę.

Ewelina Rutkowska

Skip to content