Certyfikat dla grupy 4-latków „Obłoczki”

Miło nam poinformować, iż dzieci z grupy „Obłoczki” wraz z wychowawcą panią Katarzyną Hofman zdobyły certyfikat Grupy Freblowskiej na rok szkolny 2022/2023. Certyfikat jest wyjątkowym wyróżnieniem, które potwierdza, iż grupa realizuje program wychowania przedszkolnego „Dar Zabawy” opracowany na podstawie koncepcji pedagogicznej F. Froebel.

Na czym polega „Dar zabawy”? Podstawą jest specjalnie zaprojektowany system „darów”, czyli piłeczek, drewnianych brył, a także mozaiki, patyczki, pierścienie, sznurki ułożone w zestawy i umieszczone w drewnianych pudełkach. Wykorzystanie darów w codziennej pracy przynosi dzieciom wiele korzyści: umożliwia im ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijanie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji, pobudza wyobraźnię i myślenie twórcze. Materiał Froebla pozwala rozwijać u dzieci pojęcia matematyczne, czasami wykraczające poza ramy podstawy programowej. Bardzo ważne jest, że podczas pracy z darami dzieci potrafią się skupić, wyciszyć, a zadania realizowane w małych grupach uczą je pracy zespołowej.

Realizacja tej innowacyjnej metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym z pewnością wzbogaciła ofertę dydaktyczną naszego przedszkola.

Certyfikat jest  dla nas dużym wyróżnieniem. Dziękujemy Froebel.pl za docenienie naszej pracy.

Katarzyna Hofman

Skip to content