Drugi etap projektu edukacyjnego “Wolne myśli”

Dnia 20. października 2022 r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką pana Jakuba Zemlaka wzięła udział w kolejnym etapie projektu Wolne Myśli, organizatorem którego jest Centrum Kultury Browar B we Włocławku.

Grupa licealistów: Anita Golas, Martyna Kocioruba, Zuzanna Liberacka, Kornelia Frankiewicz, Zofia Latkowska, Karolina Markowicz, Mateusz Małecki oraz Bartosz Wichrowski mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez dr. Sławomira Drelicha – politologa, etyka, wykładowcy Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas spotkania będącego wstępem do krytycznej analizy przekazów medialnych poruszono kwestię wpływu mediów społecznościowych na życie człowieka, zwłaszcza w zakresie kształtowania opinii o otaczającej nas rzeczywistości. Młodzież została również zapoznana z technikami rozpoznawania fake newsów, odróżniania faktów od opinii, a także rozpoznawania technik manipulacyjnych i nieuczciwej argumentacji.

Spotkanie było dla długoszaków bardzo cennym doświadczeniem, zwłaszcza w perspektywie udziału w zbliżającej się debacie oksfordzkiej, która jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym pomagającym w tworzeniu nawyków ułatwiających pracę w grupie i budowaniu pełnej, wartościowej argumentacji swojego stanowiska.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content