Przedstawiciele pracowników Długosza uczestniczyli w pielgrzymce diecezji włocławskiej na Jasną Górę

Reprezentanci szkoły Długosza dołączyli do diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, by wspólnie z delegacjami większości parafii naszej diecezji w uroczystym akcie zaprosić Matkę Bożą do diecezji włocławskiej.

Wyjechaliśmy w sobotę o godz. 6.30 sprzed kościoła pw. Św. Józefa we Włocławku, którego parafianie przygarnęli nas do swojego autokaru.

Uroczystości rozpoczęły się Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich. O godz. 12.00 w auli im. Ojca Kordeckiego wielu z nas wysłuchało konferencji  ojca paulina Marcina Ciechanowskiego – biblisty, który podkreślał wielką rolę modlitwy w życiu człowieka i przestrzegał przed odkładaniem modlitwy na starość, bo może okazać się wtedy niemożliwą.

O godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu włocławscy diecezjanie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W swojej homilii Ksiądz Biskup wskazał cel przybycia Maryi do naszych domów, to po pierwsze- uporządkowanie naszego życia, po drugie- wzmocnienie sumienia w czasach, kiedy rozmyte jest znaczenie dobra i zła. Maryja przyniesie do naszych domów Chrystusa i liczy na nasze nawrócenie.

Po Eucharystii, pełni nadziei i religijnych wrażeń, udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.

W pielgrzymowaniu na Jasną Górę towarzyszyli nam kapłani– ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor naszej szkoły, ks. Sebastian  Tomczak – wicedyrektor i ks. Adrian Szczap – wikariusz parafii św. Józefa. Dziękujemy za duchową opiekę.

Dziękujemy także pielgrzymom- parafianom  od św. Józefa, z Panią Marią na czele, za ciepłe przyjęcie nas i wspaniałą organizację wyjazdu.

Sławomira Lewandowska

Skip to content