Relacja z udziału przedstawicieli młodzieży ZSK w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę

Dla niektórych weekend 21-22 października był czasem odpoczynku, lecz dla 20 osobowej grupy długoszaków był to czas wytężonej pracy i poświęcenia. W sobotę 22 października odbyła się pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.

Do naszej Matki przybyło ponad 4 tysiące wiernych, aby w duchowy sposób zaprosić Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony do naszej Diecezji. Przedstawiciele naszej szkoły przybyli już dzień wcześniej aby przygotować wspomniane wydarzenie diecezjalne oraz poprowadzić czuwanie modlitewne po Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą w intencji naszej diecezji, a przewodniczył jej ks. bp Stanisław Gębicki – Biskup pomocniczy senior naszej diecezji. Homilię wygłosił ks. Adam Zieliński, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego oraz katecheta szkoły. Po Mszy udaliśmy się do klasztoru sióstr urszulanek.

Sobota była dniem bardzo intensywnej pracy. Na wydarzenia centralne przyjechało ponad 4 tysiące wiernych. Nasza młodzież pełniła funkcję wolontariuszy. Ponadto, uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, konferencji wygłoszonej przez O. Marcina Ciechanowskiego oraz w Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego o godz. 13.30 w kaplicy Matki Bożej. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Włocławka.

ks. Adam Zieliński

 

 

Skip to content