Brąz długoszowskich chórów na konkursie w Bydgoszczy

Chóry naszej szkoły podsumowały rok pracy artystycznej poprzez udział w konkursie chórów województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym poprzez Narodowe Forum Muzyki i program Śpiewająca Polska. Zaprezentowały się chór uczniów klas 1-4  – „Długoszaczki” oraz Młodzieżowy Chór Zespołu Szkół Katolickich złożony z uczniów klas 5-8 i LO. Konkurs odbył się w auli byłego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Spotkały się tam najlepsze chóry dziecięce oraz młodzieżowe z całego województwa. Nasi chórzyści pod dyrekcją pana Tomasza Centkowskiego wyśpiewali sobie „Brązowe Pasmo”, zarówno młodszy, jak i starszy chór. Jest to dla wszystkich ogromna radość, ale i zadania na przyszłość, by nieustannie podnosić swoje umiejętności wokalne. Już sam udział w konkursie jest wielkim wyróżnieniem, a co dopiero zdobycie miejsca na podium. Gratulujemy chórzystom oraz chórmistrzowi i życzymy sukcesów w dalszej artystycznej pracy.

Tomasz Centkowski

 

Skip to content