Bal Wszystkich Świętych w przedszkolu

26 października 2022 roku w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbył się Bal Aniołów i Świętych. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w postacie świętych, m.in. Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka, św. Mikołaja, św. Józefa, Maryi czy też aniołków.

Nasze spotkanie w przedszkolnej świetlicy stało się okazją do poznania kim byli nasi święci patronowie, czym się zajmowali i co sprawiło, że ich życie było tak wyjątkowe i święte. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nas może być święty, i że wcale nie potrzeba do tego żadnych wielkich, bohaterskich czynów. Ważne by w codziennym życiu i zwykłych sprawach kierować się miłością do siebie, innych i Pana Jezusa. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce religijnej oraz wielbiły Boga poprzez śpiew i taniec. Nie zabrakło znanych i lubianych utworów: „Bóg łączy nas”,  „Święty uśmiechnięty”, „Gdy Jezus woła”, czy „Małe ukulele”. Grupa 6-latków A wykonała ponadto taniec – „Jerusalema”, który zaprezentowała swym kolegom i koleżankom.
W każdej grupie wybrany został  też święty, który był najbardziej uśmiechnięty: w grupie 3-latków – Staś Pokorowski, w grupie 4-latków – Julian Gólczyński, w grupie 5-latków – Kalina Dąbrowiecka, w grupie 6-latków A – Filip Maciejewski, a w grupie 6-latków B – Maksymilian Gradowski. Wszyscy wymienieni otrzymali od organizatorów drobny upominek.

Poprzez coroczną organizację balu pragniemy uświadomić dzieciom, że Dzień Wszystkich Świętych to dzień radosny. Bal jest natomiast wspaniałą alternatywą dla pogańskiego Halloween, straszącego nas śmiercią oraz tym, co mroczne i demoniczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, a rodzicom za przygotowanie dla swych pociech strojów i atrybutów kojarzących się ze świętymi. Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego balu.

                                                                                                                          Marta Antczak

Skip to content