Wspólny seans filmowy oraz jesienny spacer – integracja klasy 1a LO

Jak zarazić klasę o profilu informatyczno – politechnicznym zamiłowaniem do historii? Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie. Jednym ze sposobów jest zachęcanie do lektury literatury faktu, ale również wspólne oglądanie ekranizacji losów wybitnych postaci i wydarzeń historycznych. Filmy historyczne to wehikuły czasu, które sprawiają, że przenosimy się do epok królów i wielkich bohaterów, konfrontując naszą książkową wiedzę z wizją reżysera.

W dniu 26.10.2022 klasa I A LO pod opieką wychowawcy Pani Katarzyny Kwiatkowskiej udała się do włocławskiego Multikina na seans filmowy “Orzeł. Ostatni patrol”. Jest to spektakularna produkcja o okręcie podwodnym ORP Orzeł, który podczas drugiej wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniej misji jednostki. Po pełnym emocji seansie, uczniowie udali się na spacer nadwiślańskimi bulwarami, mając okazję do wymiany zdań dotyczących historii drugiej wojny światowej oraz podziwiania jesiennego krajobrazu Włocławka. Wyjście zwieńczyło wspólne zdjęcie przy pomniku patrona szkoły księdza Jana Długosza.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content