Uroczyste miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

11. listopada 2022 r. o godz. 10.30 na Placu Wolności rozpoczęły się obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród zebranych byli przedstawiciele władz, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Włocławka. Do zgromadzonych przemówienie wygłosił prezydent miasta pan Marek Wojtkowski.

Po złożeniu kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego, uczestnicy uroczystości udali się do bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. za Ojczyznę, sprawowana przez ordynariusza włocławskiego ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

Zespół Szkół Katolickich reprezentował ks. dyr. Jacek Kędzierski, Poczet Sztandarowy oraz nauczyciele i uczniowie Długosza.

Rafał Kurzępa – opiekun Pocztu Sztandarowego ZSK

Skip to content