Awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Z wielką satysfakcją informuję, że została ogłoszona lista osób, które zakwalifikowały się do II etapu eliminacji okręgowych (wojewódzkich) VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – edycja 2022.

Wśród najlepszych uczestników z całego województwa, znalazła się spora grupa licealistów Długosza, a wśród nich: Julia Lasota IV c, Weronika Pasik IV c, Marcin Olbiński IV b, Damian Jabłoński IV b, Mateusz Małecki IV b, Wiktor Zdrada IV b, Aleksandra Skowron II a, Maja Banasiak I b, Iga Kobuszewska I b oraz Julia Świątkowska I b.

Drugi etap olimpiady (zawody okręgowe) odbędzie się w najbliższy piątek – 09.12.2022 roku. Celem olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i obronności, a także kreowanie postaw patriotycznych. Olimpiada odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a patronat naukowy objął Uniwersytet Warszawski.

Wielkie gratulacje za awans do etapu okręgowego.

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

 

 

Skip to content