Mikołajki w grupie Obłoczki

Zgodnie z tradycją 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W Mikołajki nasze przedszkolaki zamieniły się w pomocników św. Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych strojach, czapkach i innych świątecznych strojach.

Dzieci z grupy 4-latki „Obłoczki” z tej okazji wybrały się na wycieczkę do Multikina. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt.: “Dziwny świat”, który fabułą nawiązywał do tego, że rodzina i więzy rodzinne są najważniejsze. Dodatkową atrakcją tego dnia dla dzieci był popcorn podczas seansu w kinie oraz przejazd do i z kina autobusem. Wycieczki przedszkolne kształtują u dzieci nawyki kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, środkach transportu oraz integrują grupę i wzmacniają więzi koleżeńskie – uczą dzieci zasad savoir-vivre.

Tradycyjnie w Mikołajki ubraliśmy nasza grupowa choinkę oraz dzieci wysłuchały opowiadania o historii Świętego Mikołaja.

Katarzyna Hofman

 

fot. Katarzyna Hofman

Skip to content