Mikołajkowy wyjazd do skansenu w Sierpcu

6 grudnia 2022 roku dzieci z grupy „Iskierki” wybrały się w mikołajkową podróż do skansenu w Sierpcu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądały stare chałupy, kościółek czy szkoła. Obejrzały wnętrza chat oraz zagrody dla zwierząt. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego, jak nasi przodkowie obchodzili Święta Bożego Narodzenia. Dużą atrakcją była przejażdżka wozem konnym po okolicy i oczywiście spotkanie z Mikołajem. Dzieci zaśpiewały miłemu gościowi piękną pastorałkę i wręczyły kartkę z życzeniami. Święty Mikołaj natomiast rozdał dzieciom prezenty. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i pojechaliśmy do restauracji McDonald’s na obiad. Trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do naszego przedszkola.

                                                                                                                              Marta Antczak

fot. Marta Antczak

Skip to content