Szlachetna Paczka – edycja 2022

Jak co roku społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w pięknej, świątecznej akcji, jaką jest Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również są spełnieniem ich marzeń.

W tym roku wspieraliśmy p. Grażynę i jej rodzinę. Głównymi potrzebami rodziny były artykuły spożywcze i higieniczne oraz toster. W naszej szkole nie brakuje ludzi dobrego serca, chętnych do pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Długosza udało się nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny. 9 grudnia 2022 r dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki we Włocławku, a następnie trafiły do p. Grażyny i jej rodziny. Łącznie społeczność Długosza przekazała potrzebującym 53 paczki z różnego rodzaju artykułami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do szkolnej akcji i wspierali nas w działaniu.

Szczególne słowa uznania kierujemy do p. Jakuba Zemlaka, p. Natalii Wajer, p. Pauliny Stężewskiej, p. Joanny Karwowskiej, p. Kingi Musialik, p. Joanny Kucharskiej, p. Agnieszki Ulewicz-Orłowskiej, p. Beaty Nawrockiej, p. Grzegorza Siedlaczka, p. Jerzego Koralewskiego oraz do państwa Justyny i Bogdana Zuehlke. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy Ib SP i IIa LO.

Pragniemy wyrazić wdzięczność paniom, które pomogły nam pięknie zapakować prezenty: p. Katarzynie Piutruszce, p. Julii Warszawiak, p. Anecie Olejniczak oraz p. Małgorzacie Bagińskiej.

Koordynatorami akcji były: p. Paulina Makowska, p. Ewelina Rutkowska, p. Kamila Marcinkowska, p. Jolanta Gitner oraz s. Renata Zawadzka. To dzięki Wam spełniły się marzenia rodziny, której postanowiliśmy pomóc!

Dziękujemy za Wasz Dar Serca!

Paulina Makowska

 

Skip to content