Integracyjny seans kinowy z udziałem uczniów kl. 6c SP i 2c LO

Dnia 16. grudnia 2022r, w miniony piątek, uczniowie klasy 2c LO i 6c SP, wspólnie ze swoimi wychowawcami – Panią Moniką Bińczarską i Panem Bartoszem Rygielskim, udali się na integracyjne wyjście do Multikina. Uczniowie wybrali na seans film “Avatar – istota wody”, dość popularny zarówno wśród młodzieży, jak i nieco starszej publiczności.

Druga część kinowego przeboju w reżyserii Jamesa Camerona opowiada o dalszych losach mieszkańców pięknej, zielonej planety. Pandorę znów pada ofiarą wrogiego najazdu korporacji poszukującej cennych minerałów. Jack i Neytiri wraz z rodziną zmuszeni są opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę. Film okazał się edukacyjną lekcją dotyczącą współpracy, walki o rodzinę i przyjaciół.

Połączenie dwóch klas z różnych etapów edukacyjnych było pomysłem pana Rygielskiego i miało ono konkretny cel. Nauczyciel chciał nauczyć młodzież odpowiedzialności za młodszych kolegów, dzieci miały brać przykład z zachowania w miejscach publicznych. Przyporządkował każdemu licealiście ucznia z SP pod opiekę.

Uczniowie po seansie mieli okazję posilić się po emocjach związanych z filmem. Nie zdradzimy jakie to emocje, ale gorąco namawiamy na pójście do kina na film Avatar.

Monika Bińczarska

Skip to content