Zakończenie projektu “Wolne myśli – debaty oksfordzkie”

Po długim czasie przygotowań do debaty oksfordzkiej, przyszedł czas na zwieńczenie projektu “Wolne myśli”, organizatorem którego było Centrum Kultury Browar B. Celem projektu była m.in. nauka właściwej argumentacji swojego stanowiska oraz umiejętności opanowania tremy przed publicznym wystąpieniem.

W dniu 12. grudnia miał miejsce finał przedsięwzięcia. Bitwa na argumenty rozegrała się pomiędzy Liceum im. Marii Konopnickiej, a drużyną z Długosza w składzie: Martyna Kocioruba, Zuzanna Liberacka, Mateusz Jaworski oraz Bartosz Wichrowski. Czy sztuka amatorska powinna być promowana? Taki temat debaty postawiono przed naszymi uczestnikami.

W tym miejscu pragniemy podziękować opiekunom uczniów podczas wyjść do Browaru B – Pani Sławomirze Lewandowskiej, Pani Kamili Marcinkowskiej oraz Panu Jakubowi Zemlakowi. Życzymy Długoszakom wielu pasjonujących potyczek na argumenty z wykorzystaniem umiejętności, które posiedli oni w projekcie “Wolne myśli – debaty oksfordzkie”.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

 

Skip to content