Jasełka w przedszkolu

21 grudnia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grupy 6-latków A. Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, królów i aniołów w przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia. Celem wystąpienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana. Podczas występu „Iskierki” zaprezentowały cały wachlarz swoich umiejętności: wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Swoje role mówiły z wielkim przejęciem. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek i tańca aniołów. Na widowni zasiadły dzieci z innych grup, pracownicy przedszkola oraz ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak, który na koniec jasełek złożył wszystkim zgromadzonym życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Grupa 6-latków również składa wszystkim Państwu najlepsze życzenia świąteczne:

Gwiazda Betlejemska już na niebie wschodzi,
Niechaj się Wam wszystkim jak najlepiej powodzi.
Szczęście niech Wam służy o każdej godzinie
I to co najlepsze niech Was nie ominie!
Niech przy zapachu strojnej choinki,
Upłyną piękne chwile polskiej wigilii
Ze wspólnie śpiewaną kolędą,
Gośćmi przy stole,
W pełnym Miłości rodzinnym kole!

                                                                                                         Marta Antczak

Skip to content