Bożonarodzeniowy numer gazetki szkolnej “NeoWICI”

Nieco później niż zwykle, i nieco później niż planowaliśmy, oddajemy w Wasze ręce kolejny, już jedenasty, numer naszej szkolnej gazetki “NeoWICI”. Mamy grudzień, więc tematyka tego wydania koncentruje się oczywiście wokół Świąt Bożego Narodzenia i patrona ZSK – ks. Jana Długosza.

Zachęcamy do przeczytania opisu świętowania jego urodzin autorstwa pani Sławomiry Lewandowskiej. Klimat świąteczny zapewnią nam właściwie wszystkie teksty, które znalazły się w grudniowym numerze “NeoWICI”. Waszej szczególnej uwadze polecamy artykuł Witolda Przewozikowskiego, który przybliża swoją fascynację liturgiczną służbą ołtarza i rolą ministranta. Zofia Hasiuk opisuje natomiast swoje bożonarodzeniowe przygody z Aslanem, a Martyna Murzyńska i Aleksandra Kuchta prezentują klimat świąt w kuchni i w sztuce. Pan Konrad Trokowski piętnuje uporczywie wprowadzany przez niektóre środowiska świeckie świętowanie Bożego Narodzenia, a Kamil Nowacki przedstawia tajemnicę świąt ze swojego punktu widzenia. Nie mogło zabraknąć także tekstów anonimowego autora, który podzielił się z czytelnikami swoimi wierszami, a bohaterką rubryki “Poznajmy się…” została tym razem uwielbiana pani Joanna Karwowska.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania bożonarodzeniowego numeru “NeoWICI”!

drive.google.com/file/d/1Iw4gnLAsMCpXEuTWPFwxXaJHJAXp8Kc-/view

Skip to content