Występ przedstawicieli KSM diecezji włocławskiej w Telewizji Trwam oraz na antenie Radia Maryja

W piątek, 17. lutego, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji włocławskiej byli gośćmi w toruńskim studio TV Trwam, gdzie wzięli udział w emitowanym na żywo programie „Westerplatte Młodych”. W tym gronie był Witold Przewozikowski z klasy IIa LO i Kamil Żelski z IIc LO.

Tematem rozmowy był smak Kościoła, którego doświadcza młodzież. KSM-owicze z naszego Długosza podzielili się własnymi spostrzeżeniami i sytuacjami, w których doświadczyli słodkiego i gorzkiego smaku Kościoła. Jak powiedział Kamil, „doświadczenie trudnych sytuacji we wspólnocie Kościoła pozwala docenić jego słodki smak, który tak często pomijamy. Każdy ochrzczony jest częścią tej wspólnoty i to jak będzie ona wyglądała, zależy od jej członków”. Temat ten kontynuowali młodzi oraz duszpasterze na antenie Radia Maryja w programie „Rozmowy niedokończone”. Ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM, ks. Adam Zieliński, ks. Bogusław Laskowski i ks. Bartłomiej Pyka, dzielili się ze słuchaczami wieloma wspomnieniami oraz dali świadectwo o Kościele, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce.

Link do programu „Westerplatte Młodych” z udziałem młodzieży KSM z diecezji włocławskiej:

https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.120579

Link do audycji „Czas wzrastania” – Kościół słodko-gorzki:

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/czas-wzrastania-kosciol-slodko-gorzki/

Skip to content