Dzień Logopedy w przedszkolu

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszym przedszkolu każdą grupę odwiedziła pani logopeda, aby opowiedzieć o swojej pracy, a także o specjalistycznych dziedzinach i różnych typach logopedii. Przedszkolaki dowiedziały się, że oprócz zajęć, które dobrze znają, logopeda może pracować również z niemowlakami i aktorami, osobami niewidzącymi i niesłyszącymi oraz z takimi, których zaburzenia mowy wynikają z przyczyn neurologicznych. W magicznym pudle ukryte były atrybuty logopedy – dzieci odgadywały co może się tam znajdować i do czego to służy. Dzięki tej zabawie rozszyfrowane zostało ćwiczenie nazywane kobrą i miseczką oraz różnorodne zastosowanie patyczka laryngologicznego i słomki do picia. Przedszkolaki bardzo chętnie sprawdzały dźwięczność swoich strun głosowych, a także zasięg możliwości języka. Z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach i brały udział w rozmowie. Być może takie spotkanie przyczyni się do tego, że któreś z naszych Małych Ekspertów w przyszłości zdecyduje się na ten przyjemny i wielowymiarowy zawód.

Marlena Chmielewska

Skip to content