Kolejny językowy sukces naszych licealistek!

Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, w składzie Nadia Świec (I a), Aleksandra Skowron (II a) oraz Julia Stępień (II a) zajęła 25 miejsce wśród 50 laureatów I etapu konkursu językowego „Faces of America”. W tegorocznej VII edycji startowało 105 szkół ponadpodstawowych z całego kraju.

Do konkursu zgłosiło się ok. 130 szkół ponadpodstawowych z całego kraju, lecz ostatecznie do I etapu zakwalifikowano 105 drużyn. Prace konkursowe zostały ocenione przez przedstawicieli Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Decyzją Komisji Konkursowej wśród laureatów pierwszego etapu znalazło się pięćdziesiąt drużyn.

II etap oraz finał konkursu odbędą się 21 marca 2023 roku w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i będą składały się z testu gramatyczno-leksykalnego oraz quizu kulturowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Maciej Ziółkowski

Skip to content