Niektórzy lubią poezję…

Niektórzy lubią poezję
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Dowodzi w jednym z utworów Wisława Szymborska.

Dziś, 21 marca, w Światowym Dniu Poezji, jakby na przekór słowom Noblistki udowadnialiśmy, że POEZJA może być ATRAKCYJNA także dla młodego czytelnika. Od porannych godzin dziewczęta z klasy 8b – Tosia, Nadia i Iza rozdawały koleżankom i kolegom zakładki – cytaty z wierszy ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Przed wejściem do szkolnej biblioteki czekały wiersze do zabrania, przeczytania i refleksji. Uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej i 4 liceum ułożyli „żywy” napis na szkolnym dziedzińcu: „Wszędzie jest poezja. Każdy jest poetą”. Na zajęciach języka polskiego prezentowaliśmy efekty projektu – „Mój ulubiony wiersz”. Największą frajdę sprawiły jednak „Poetyckie wyklejanki”, czyli wiersz ułożony ze słów wyciętych z gazet.

Niektórzy lubią poezję … ale dzisiejsze działania są dowodem na to, że możne być nas  więcej 😉

Aleksandra Michalak, Sylwia Pietrzak, Sławomira Lewandowska

Skip to content