Nauczyciel chemii z Długosza krótko o wodzie w TVP3 Bydgoszcz i TV Kujawy

Krótkie wypowiedzi nauczyciela chemii w naszej szkole – pana Konrada Trokowskiego, znalazły się w programach informacyjnych TVP3 Bydgoszcz i TV Kujawy w relacjach z konferencji naukowej “Zasoby wody i jej ochrona” zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Wody przez KPCEN we Włocławku. Nasz nauczycieli mówił o ważnej roli edukacji w racjonalnym korzystaniu z wody i o zanieczyszczeniach Wisły.

W środę, 22. marca, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, odbyła się hybrydowa konferencja naukowa “Zasoby wody i jej ochrona” zorganizowana w ramach Światowego Dnia Wody. Czynny udział w tej konferencji wziął pan Konrad Trokowski – nauczyciel chemii w ZSK, który wygłosił krótkie wystąpienie na temat realizacji projektu edukacyjnego “Analiza fizykochemiczna wody z Wisły” współfinansowanego przez Fundację Anwil.

W wydarzeniu tym uczestniczyły także lokalne media, które w swoich serwisach informacyjnych zamieściły informację o konferencji wraz z krótkimi wypowiedziami organizatorów i ekspertów. W dwóch programach telewizyjnych znalazły się kilkunastosekundowe wypowiedzi pana Konrada Trokowskiego. W wieczornych “Zbliżeniach” z dnia 22. marca, emitowanych na antenie TVP3 Bydgoszcz, nauczyciel Długosza, bazując na swoim sporym doświadczeniu w tym temacie, podkreślił rolę edukacji od najmłodszych lat w racjonalnym gospodarowaniu wodą. W “Serwisie Kujawsko-Pomorskim” TV Kujawy pan Konrad krótko omówił zanieczyszczenia Wisły zwracając szczególną uwagę na metale ciężkie.

Oba te programy dostępne są online:

“Zbliżenia” z 22.03.2023 w TVP3 Bydgoszcz: bydgoszcz.tvp.pl/68661371/gospodarowanie-woda-priorytet-program-moja-woda (wypowiedź pana Trokowskiego od 1:10)

“Serwis Kujawsko-Pomorski” z 24 marca 2023 w TV Kujawy: www.kujawy.info/material-video/serwis-kujawsko-pomorskim-24-03-2023/ (wypowiedź pana Trokowskiego od 10:05)

Remigiusz Morawski (1C LO)

Skip to content