Rekolekcje wielkopostne dla SP 5-8 oraz LO – dzień 2

Drugi dzień rekolekcji wielkopostnych dla uczniów naszej szkoły miał charakter pokutny.Przy każdej ze stacji odprawionej Drogi Krzyżowej prowadzący to nabożeństwo rekolekcjonista ks. Krzysztof Rogala wskazywał na postawy bohaterów biblijnych kroczących z Jezusem w drodze na Golgotę. Zachowania postaci towarzyszących Jezusowi lub stanowiących tłum obserwatorów zawsze ilustrują prawdę o naszym stosunku do innych, o relacjach z rodzicami, rówieśnikami czy o traktowaniu przypadkowo napotkanych ludzi. Analiza tych postaw stanowiła formę rachunku sumienia, a tym samym możliwość bezpośredniego przygotowania się do spowiedzi.

Indywidualna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, śpiewane pieśni o charakterze pokutnym i uwielbieniowym oraz wspólnie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia pozwoliły trwać w postawie adoracji. W tym czasie liczna grupa dzieci i młodzieży skorzystała z obecności kapłanów w konfesjonałach, aby przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Adoracja zakończyła się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz błogosławieństwem, po który ksiądz dyrektor zaprosił uczniów na Eucharystię w trzecim dniu rekolekcji.

Lidia Wiśniewska 

Skip to content